Dlaczego warto przystąpić do terapii metodą EEG Biofeedback?

Biofeedback to terapia, która pozytywnie wpływa na rutynowy komfort życia, znacząco zwiększając skuteczność działań podejmowanych na co dzień. Efekty terapii są zauważalne w postaci poprawy zdrowia, która przejawia się w zmniejszeniu stresu i zmęczenia, a to z kolei przekłada się na lepszą jakość życia oraz większą efektywność w osiąganiu celów. Technika EEG Biofeedback jest skuteczna niemal w 90%, jednak jej efekty zależą od konkretnego przypadku i problemu, z którym boryka się dany pacjent. Jak terapia Biofeedback wygląda w praktyce?

Dzięki nowoczesnej technologii z użyciem zaawansowanych urządzeń elektronicznych fale mózgowe pacjenta są odbierane, a następnie wzmacniane i prezentowane na ekranie komputera w postaci grafiki. Sterowanie obrazem odbywa się wyłącznie za pośrednictwem pracy mózgu i nie istnieje możliwość ich przekształcenia przy użyciu narzędzi komputerowych. Proces brzmi niezwykle zaskakująco, jednak nie ma powodu do obaw - terapia jest absolutnie bezpieczna i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia żadnych efektów ubocznych. Technika EEG Biofeedback daje możliwość, w zależności od sytuacji i potrzeb danej osoby, osłabienia lub wzmocnienia czynności zachodzących w mózgu.

Długość terapii zależy od bardzo wielu czynników, takich jak wiek, stan świadomości oraz zaburzenia psychiczne na które cierpi osoba poddawana terapii (lub ich brak w przypadku osób zdrowych). Zwykle jednak efekty przychodzą już po kilku sesjach, które powinny odbywać się nie rzadziej niż co dziesięć dni. Terapia gwarantuje zamierzony efekt jedynie wówczas, gdy czas trwania pracy z mózgiem podczas spotkania wyniesie średnio 30-45 minut.

Ostrów Wielkopolski to idealne miejsce na rozpoczęcie terapii zaawansowaną metodą EEG Biofeedback. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach, które prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych pracowników z odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem.